• Pumpkin day- Dzień dyni

30 października w naszej szkole było bardzo pomarańczowo i dyniowo a to wszystko z okazji Dnia Dyni.

Tego dnia zostały również ogłoszone wyniki konkursu. Pumpkin Day, w którym wzięło udział bardzo dużo uczniów. Wszystkie prace wykonano na wysokim poziomie a wybór tych naj był trudny. Otrzymaliśmy zdjęcia nie tylko gotowych prac ale również procesu ich tworzenia. Bardzo nas cieszy, że w pomoc również angażowali się rodzice.

• Co się nocą w szkole dzieje??

Na to pytanie mogą z pewnością odpowiedzieć uczniowie klasy VII i VIII, którzy pod opieką nauczycieli spędzili nockę z 21/22 października w szkole.
            Tej nocy tylko nieliczni zmrużyli powieki, a tylko wyjątkom udało się zasnąć i przespać nawet kilka godzin. Działo się całkiem sporo. Począwszy od przygotowania sali, w której zamiast stolików na podłode znalazły się materace, koce, śpiwory, poduszki i pluszaki. Na korytarzach pojawiły się stoliczki, na których można było rozłożyć karty do Ubongo, uno, a nawet zagrać w nietypowe kółko krzyżyk. Stół do tenisa oblegany przez klasę siódmą tym razem służył do gry balonem.
            Układanie wieży z kubeczków - prosta sprawa. Czynność nie wydaje się już tak prosta, jeżeli zamiast dłoni używamy tylko sznurka i gumki recepturki. A całość trzeba zrobić w grupce, w której każdy chce szybciej i wie lepiej.

• ŚWIATOWY DZIEŃ PŁYWANIA

W tym tygodniu obchodzimy Światowy Dzień Pływania.

Szeroko rozumiany sport odrywa ważną rolę w życiu dziecka, gdyż w okresie dorastania następuje intensywny rozwój fizyczny, jak i psychiczny. Udział w zajęciach sportowych kształtuje charakter młodego człowieka i wzbogaca jego osobowość. Uprawianie aktywności w środowisku wodnym rozwija sprawność fizyczną, pewność siebie, umiejętność pracy w zespole, cierpliwość, przyjaźń i szacunek, wyznaczanie celów oraz odwagę. Dla naszych najmłodszych uczniów przygotowano plakat, na którym omówiono poszczególne style pływackie. Uczniowie klas starszych przystąpili do wykonania wylosowanego zadania pływackiego a młodsi uczniowie i przedszkolacy wymienili sprzęt z jakiego korzystamy podczas zajęć oraz przypomnieli zasady bezpiecznej kąpieli. Aby rozbudzić umiejętności twórcze na końcu pojawiły się zagadki. Każdy z uczestników wylosował zadanie do w

• Noc Naukowców 2022

8 października chętni uczniowie naszej szkoły spędzili sobotnie popołudnie aktywnie uczestnicząc w tegorocznej Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej w Gliwicach. 'Jak lepkość wpływa na przemieszczanie się?', 'Inżynierskie zastosowanie wody' czy 'Mikroskopia elektronowa' to tylko niektóre tematy warsztatów, w których wzięliśmy udział. Uczniowie mogli spróbować również swoich sił w wirtualnym spawaniu oraz wykonywali obliczenia na kalkulatorach mechanicznych. Na koniec odwiedziliśmy Centrum Edukacyjno - Kongresowe, gdzie poznaliśmy działanie długopisów 3D oraz robotów typu delta. Wszyscy zachwyceni i z głowami pełnymi nowych wiadomości wróciliśmy do Chudowa.

• Kraków

11 października uczniowie klasy V i VI udali się do Krakowa. Na początku obejrzeli spektakl "Pan Twardowski" w Teatrze Współczesnym. Następnie wszyscy udali się na rynek, gdzie można było coś zjeść i pospacerować przy pięknej pogodzie. Zainteresowani uczniowie odwiedzili czarodziejską kawiarnię "Dziórawy Kocioł", gdzie spróbowali pysznych eliksirów oraz zaopatrzyli się w magiczne gadżety.

• Dzień Jabłka

W związku z obchodzonym niedawno Dniem Jabłka prosiliśmy o nadsyłanie przepisów na danie z jabłkami. Otrzymaliśmy kilka fantastycznych przepisów ze zdjęciami. Od patrzenia na nie aż ślinka cieknie. Zapraszamy do naszej galerii, aby zobaczyć wypieki. Przepisy dostępne będą niedługo w przygotowywanej książce kucharskiej.

• Gminny Turniej Piłki Nożnej

W dniu 5.10.22 w ZSP Gierałtowicach odbył się turniej piłki nożnej dziewczyn i chłopców.

W turnieju wzieły udział wszystkie gminne szkoły.

Po zaciętej walce dziewczyny wygrały turniej i zajęły pierwsze miejsce !!!

Chłopcy uplasowali się na miejscu czwartym, dziś szczęście nam nie dopisało.

Serdecznie wszystkim gratulujemy !!!

• Europejski Tydzień Sportu

Jak co roku od 23.09 - 30.09 odbył się Europejski Tydzień Sportu. W naszej szkole z tej okazji odbyły się mini turnieje tenisa stołowego na lekacjach wf, oraz mini warsztaty z podstawowego serwisu roweru (wymiana dętki), czy prawidłowego używania przeżutek. Na zakończenie tygodnia w młodsze klasy wykonały rozgrzewkę ćwicząc wraz z lamą :)

• Dzieci w góry

Druga wycieczka w góry w tym roku szkolnym to wyjazd klas 1-4 do Ustronia i wejście czerwonym szlakiem na Równicę.

Najmłodsi turyści dali radę i bez problemu dotarli do schoniska gdzie czekał zasłużony odpoczynek, regeneracja sił przy posiłku, obowiązkowe wbicie pieczątki, kupno pamiątek oraz podziwianie widoków które przy pięknej jesiennej pogodzie były niesamowite.