• Gminne Mistrzostwa w Pływaniu

• W minioną środę odbyły się Gminne Mistrzostwa w pływaniu. W pierszym bloku startowali uczniowie klas 1-3 i płwali na dystansie 25m stylem, dowolnym, grzbietowym oraz klasycznym. W drugim bloku pozostali uczniowie gminnych szkół czyli klasy 4-8, tutaj dystans wynosił 50m, oprócz tych samych konkurencji jak u młodszych klas uczniowie reprezentowali swoją szkołę w sztafecie mieszanej 8x50m (4 dziewczyny, 4 chłopców).

Cieszy fakt, iż nasi uczniowie zajmowali miejsca na podium lub tuż zza podium. Nasza sztafeta zajęła trzecie miejsce, a w klasyfikacji szkół uplasowaliśmy się na czwartym miejscu parę punktów za szkołą z Gierałtowic.

Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!

• Igrzyska w Parku Śląskim

• W dniu 17.05.2022 reprezentacja szkoły w składzie Zuzanna Goły, Barbara Walda, Tomasz Kajda i Konrad Kopel wzięła udział w pierwszych Igrzyskach w Parku Śląskim. Igrzyska polegały na dotarciu do sześciu punktów na trasie oraz wykonanie zadania manualnego oraz quizu. Udając się po wskazaniach aplikacji Parku Śląskiego i dołączonej mapce najpierw udaliśmy się na Stadiom Śląski aby tam na bieżni przebiec 100m, potem był skansen a następnie kolel Elka gdzie musieliśmy odszyfrować kod morsa. Po przejeździe kolejką kojeny punkt na mapie wskazywał bramę zoo. W zoo pracownicy przygotowali zadania związane ze zwierzętami po ich rozwiązaniu i zebraniu kolejnej pieczątki wyruszyliśmy w kierunku planetarium. Był to najdalej oddalony punkt. Zadanie w planetarium polegało na odszukaniu za pomocą lunety ukrytego zadania matematycznego i jego rozwiązanie. Na koniec ostatnia prosta do mety i upragniony odpoczynek. W sumie pokonaliśmy ponad 8 km, a odpowiadając na pytania zdobylismy 40 punktów na 58. Było to dla nas super nowe doświadczenie i na pewno zobaczymy się tam znów za rok.

• Asy z Młodszej Klasy

• Dnia 19.05.2022r. reprezentanci klas trzecich wzięli udział w Gminnym Konkursie Asy z młodszej klasy zorganizowanym przez ZSP w Gierałtowicach. Hasło tegorocznego konkursu brzmiało  'W świecie baśni'. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności ortograficzne, matematyczne i przyrodnicze. Mogli wykazać się znajomością baśni, a także wystąpić w krótkim przedstawieniu przez siebie wyreżyserowanym. Była świetna zabawa, były nagrody i pyszny poczęstunek. A najważniejsze... Uczniowie naszej szkoły zdobyli I miejsce. Brawo! Serdecznie gratulujemy!!!

• Gminny Konkurs z angielskiego

• 18 maja w szkole w Gierałtowicach odbył się Gminny konkurs z języka angielskiego. Wzięło w nim udział dwoje uczniów z każdej szkoły z gminy. Oprócz naszych przedstawicieli i oczywiście gospodarzy byli także zawodnicy z Paniówek i Przyszowic. Naszą szkołę prezentowali Olgierd Barczyński i Agata Zeidler. Uczniowie zmierzyli się w pierwszej części testu ze słuchania, czytania i w teście gramatyczno-leksykalnym. Nastepnie przedstawiali ustnie wylosowany temat. Uczestnikom serdecznie gratulujemy!

• Wizyta w Izbie Łod Starki

• 9 maja uczniowie klas Ib i IIIb odwiedzili Izbę Łod Starki i uczestnicząc w warsztatach prowadzonych przez Panią Monikę Organiściok (Ślązaczkę Roku) poznali dawne zawody i rzemiosła oraz zobaczyli dawne maszyny, urządzenia i przedmioty. Uczniom bardzo podobał się pobyt w naszym lokalnym muzeum. Zadawali wiele interesujących pytań, na które otrzymali ciekawe odpowiedzi, często w gwarze śląskiej.

• Targi edukacyjne

• Klasy ósme są już tuż tuż przed egzaminem i nie wszyscy są zdecydowani którą szkołę wybiorą. Mamy nadzieję, że targi pomogły w podjęciu decyzji.

• Rowerem do Szkoły

• Dzięki współpracy szkoły oraz Gminy Gierałtowice udało się stworzyć akcję Rowerem do Szkoły. Akcja polega na przyjeżdzaniu do szkoły rowerem lub hulajnogą, deskorolką. rolkami itp. Za każdy przyjazd uczniowie otrzymują naklejkę, walczą o naklejki dla siebie jak i dla klasy dla najlepszy przewidziane są nagrody. Akcja wpisuję się też w innowację pedagogiczną nauczyciela wychowania fizycznego Marcina Szymura która m.in. polega na wykorzystaniu rowerów w celu kształtowania sprawności fizycznej na zwykłej lekcji wf. Oprócz samych lekcji wf, przewidziane są lekcje z podstaw techniki bezpiecznej jazdy, jak i tematyczne gazetki, możliwość bezpłatnego wypożyczenia czsopism rowerowych oraz wycieczki rowerowe.

• Klasy 8 w Warszawie

• Wszystko co dobre szybko się kończy tak można podsumować wycieczkę do stolicy klas ósmych. Pierwszego dnia do Warszawy dotarliśmy w okolicy popołudnia i od razu wybraliśmy się na spacer po dzielnicy Muranów dawnego terenu getta. Zwidziliśmy także muzeum Polin. Tego dnia udaliśmy się jeszcze na taras widokowy Stadionu Narodowego. Po tak długim dniu udaliśmy się do hotelu na obiadokolację oraz zasłużony wypoczynek. Drugi dzień zwiedzania rozpoczął się wizytą na cmentarzu na Powązkach potem był Zamek Królewski, Stare Miasto, Grób Nieznanego Żołnierza przejazd metrem do Centrum Nauki Kopernik gdzie spędziliśmy sporo czasu. Po powrócie i kórtkim odpoczynku integrowaliśmy się m.in. podczas ćwiczeń na minisiłowni. Ostatniego dnia zwiedziliśmy Łazienki Królewskie, wjechaliśmy na trzydzieste piętro Pałacu Kultury i Nauki oraz udaliśmy się do Pałacu w Wilanowie. Pogoda i humory dopisywały zapraszamy na fotolerację !!!

• APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

• 29 kwietnia w naszej szkole odbył się apel upamiętniający uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Apel ten jest wpisny w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły, dlatego jest wspaniałą okazją, aby uzmysłowić wszystkim znaczenie takich słów jak patriotyzm, wolność, naród czy ojczyzna. Uczniowie z klasy IV i V przypomnieli zgromadzonym najważniejsze fakty z historii Polski oraz przybliżyli okolicznści powstania Konstytucji z 1791r.. Wraz z uczniami klasy Ib zaśpiewali też pieśni nawiązujące do majowego święta.