• DZIEŃ SPORTU

• Kolejny Dzień Sportu za nami. Były emocje i wola walki.

Uczestnicy brali udział w następujących konkurencjach: slalomie na rolkach, hulajnodze i rowerze, rzucie do kosza, strzał do bramki, podbijanie piłeczką tenisową, hulahop, skoki na skakance,  rzucie woreczkiem do celu oraz ciesząca się największym zainteresowaniem konkurenca rzut niebezpiecznym ładunkiem.

Serdecznie grtulujemy uczestnikom. Dziękujemy uczniom klas ósmych za pomoc w przeprowadzeniu konkurencji,

Szczegółowe wyniki niebawem.

• Zakończenie roku szkolnego

• Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 24 czerwca 2022 na sali gimnastycznej wg harmonogramu:

08.30 - klasy I - VII

10.00 - klasy VIII

Msza Św. odbędzie się w czwartek 23 czerwca o godz. 10.00

• Funzeum

• Dnia 21 czerwca uczniowie klas 2, 3a, 3b odwiedzili Muzeum Światła i Koloru FANZEUM w Gliwicach.

Zwiedzając wystawę KOLORU zapoznali się z pryzmatem i wyruszyli w podróż po tęczy, zanurzając się w każdym z jej kolorów. Weszli w interakcję z ponad 32 instalacjami artystyczno-edukacyjnymi i uwolnili swoją kreatywność.

Od zwierciadeł po naturalne i sztuczne źródła światła – poznali światło od zupełnie nowej strony, zanurzyli się we własnych odbiciach, weszli do środka kalejdoskopu i  zagubili się w magicznym fluoryzującym lesie.

Zabawy było co niemiara.

• Wyniki konkursu FOX

• Konkurs z angielskiego FOX odbył się w naszej szkole pod koniec kwietnia. Doczekaliśmy się w końcu wyników. Dwie uczennice kl.5, Emilia Charuk i Michelle Szeląg, zajęły odpowiednio 2 i 3 miejsce w powiecie. Dziewczyny otrzymały dyplomy oraz karty podarunkowe.

Serdecznie gratulujemy!

• Międzynarodowy Konkurs 'Kangur Matematyczny'

• W tym roku aż 36 uczniów próbowało swoich sił w tym poplarnym na całym świecie konkursie. Najlepszym okazał się Franek Długosz z klasy 4, który zajął II miejsce w regionie i II w powiecie, uzyskując wynik bardzo dobry. Kolejne osoby, które uzyskały wyróżnienia to Zofia Boczek (klasa 5) oraz Adam Kasperczyk (klasa 4). Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłym roku!!!

• "Backenwettbewerb: Alle lieben Omas Kuchen"

• Dziś w Katowicach odbył się finał konkursu Alle lieben Omas Kuchen, ktorego finalistą był uczeń klasy IIIB Beniamin Nocoń. Udział w warsztatach kulinarnych oraz drobne nagrody rzeczowe były dla 20 uczniów z całego śląska niesamowitą przygodą. Konkurs organizowany pod Patronatem PSNJN oddział w Katowicach, Konsula Generalnego Republiki Federalnej Niemiec - dr Marcin Tyslik oraz Niemieckiego Towarzystwa Oświatowego z Opola.

• Akcja Rowerem do Szkoły

• Z dniem 31 maja ukończyła się akcja "Rowerem do Szkoły". W dniu 7.06.2022 nastąpił wyczekiwany czas wręczenia nagród i upominków. Nagrody i medale wręczał wójt Gminy Gierałtowice Leszek Żogała.

Podsumowanie akcji:

148 - uczestników

11 - klas

1557 - przejazdów

średnia przejazdów całej szkoły - 55,8 %

najlepsza klasa - 3a średnia przejazdów 93%

GRATULUJEMY !!!

• I love Maryja

• Pierwsze miejsce Michell Szeląg „Przybytek chwalebny”

Kinga Kordowska „Panno czcigodna”

Aleksandra Domin „Panno łaskawa”

Emilia Kisiel „Matka miłosierdzia”

Maciej Augustowski „Pociecha migrantów”

Szóste miejsce Alicja Kowol „Różo duchowna”

• MŁODZIEŻOWA RADA GMINY GIERAŁTOWICE

• 1 czerwca w Urzędzie Gminy Gierałtowice zostali powołani na stanowisko Radnego w Młodzieżowej Radzie Gminy uczniowie z 4 sołectw. Przedstawicielami z naszej szkoły zostali Olgierd Barczyński, Aleksandra Domin z klasy VIIIB oraz Kinga Kordowska  i Agata Zeidler z klasy VIIIa. Młodzi Radni brali udział w pierwszej  oficjalnej Sesji Rady Gminy. Tematem sesji było: Jak działa Gmina i na czym polega funkcja radnego?.

• Doświadczenia z wodą w roli głównej...

• Tydzień Ziemi w ZSP w Chudowie.

W kwietniu obchodzilismy w naszej szkole Tydzień Ziemi. W ramach jego bchodów uczniowie klas 8a i 8b oraz siódmoklasiści przygotowali dla swoich młodszych kolegów doświadczenia i obserwacje, których tematem była WODA.

• Warsztaty ekologiczne "Domki dla owadów"

• W Dzień Ziemii uczniowie klasy V wzięli udział w warsztatch "Domki dla owadów", które przeprowadział Pani Joanna Rajca. Połączyli przyjemne z pożytecznym i wykonali 2 piękne domki dla owadów. Brawo

• Klasa V w Parku Linowym w Paprocanach

• 2 czerwca klasa V zmagała się z umiejętnościami pokonywania przeszkód w Parku Linowym w Paprocanach. Choć czasami było trudno wczyscy dotarli do celu. Kolejnym etapem były rowerki wodne i na koniec lody.

• Głosowanie - Ph3nix Active School

• Prosimy o oddanie głosu na naszą szkołę w akcji Ph3nix Active School.

Należy kliknąć w link:

wpisać swój mail a potem potwierdzić oddanie głosu poprzez kliknięcie w link na poczcie email.

Z góry DZIĘKUJEMY