Dzień Kropki w naszej szkole.
I w naszej szkole odbył się Dzień Kropki. Co to takiego? Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Każdy z nas ma jakiś talent, tylko nie każdy potrafi go w sobie odkryć.
Tego dnia czyli 15 września uczczniowie mieli możliwość zobaczyć film o Vashti, wysłuchalć piosenki o kropce, a następnie przystąpić do kreatywnych działań. Rozwiązywali kropkowe zadania i łamigłówki na matematyce. Na języku niemeickim w kropcke umieścli wszystkie ulubione niemeickie słówka.Rysowlaiśmy standardowo na kartkach ale i na nszym boisku. Wszyscy odnajdywali w sobie ukryte talenty. Przebranie w kropki teżbyło mile widziane, nawet u nauczycieli :)
SKS
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W ZAJĘCIACH SKS, W RAMACH ZAJĘĆ OPRÓCZ GIER ZESPOŁOWYCH ODBYWAĆ SIĘ BĘDZIE KÓŁKO ROWEROWE. ZAPISY U NAUCZYCIELA WF.
GODZINY ZAJĘĆ:
WTOREK 15.30-16.30
PIĄTEK 13.15-14.15
KÓŁKO ROWEROWE RAZ W MIESIĄCU W PONIEDZIAŁEK O 16.00
EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU
ZAPRASZAMY NA NOCNY BIEG NA ORIENTACJĘ. 26.09.20 ZGŁOSZENIA U NAUCZYCIELI WF.
REGULAMIN NIEBAWEM
Rodzice dzieciom
Fragmenty książek czytane przez chętnych rodziców - nagrania.
Narodowe Czytanie
Już po raz trzeci nasza szkoła wzięła udział w ogólnololskiej akcji Narodowe Czytanie. Akcja organizowana jest przez prezydenta RP. Pierwszą książką, którą wspólnie czytali wszyscy Polscy był "Pan Tadeusz" Adama Mickiwicza. W tym roku czytany został tekst "Balladyny" Juliusza Słowackiego.
Koncert dla dzieci
Niezwykła muzyczna podróż w świat ulubionych bajek. Bohaterowie zejdą z ekranu, by podzielić się najpiękniejszymi i najbardziej znanymi utworami. Poczynając od Stumilowego Lasu, który zwiedzimy w towarzystwie Kubusia Puchatka, wpłyniemy na wielkie wody południowego Pacyfiku pod przywództwem legendarnej Vaiany, by przez chwilę zanurkować z Małą Syrenką w niezmierzonych, morskich głębinach. Następnie wskakując na latający dywan wraz z Aladynem dolecimy, aż do indiańskiej wioski Pocahontas. Nagle Zaplątani na lianie z Tarzanem wylądujemy na gorącej Sawannie gdzie panuje słynny Król Lew, by potem ochłodzić się w mroźniej Krainie Lodu…Widowisko pełne kolorowych strojów, baniek mydlanych, śniegu, dymu, śmieszne dialogi, wspólna zabawa, namalują uśmiechy na twarzach młodych widzów.
Kangur Matematyczny
W tym roku w nieco innym wydaniu odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur. Uczniowie rozwiązywali testy online w swojej grupie wiekowej. Wszystkim serdecznie gratulujemy a w szczególności uczniom, którzy uzyskali wyróżnienie: Filipowi Augustowskiemu z klasy 7 oraz Olgierdowi Barczyńskiemu z klasy 6b. Gratulujemy!!!
Dni otwarte online w ZSP w Ornontowicach
Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ornontowicach zaprasza uczniów klas 8 na dni otwarte online
Uniwersytet Młodego Odkrywcy
„Studenci UMO z Chudowa”
W zbliżającym się do końca roku szkolnym 2019/20 uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chudowie zakończyli udział w rocznym Projekcie Unijnym - Uniwersytet Młodego Odkrywcy zorganizowanym przez Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie. Z naszej szkoły udział w projekcie wzięło 18 uczniów.
MATERIAŁ DO ĆWICZEŃ LOGOPEDYCZNYCH 04.06 - 12.06
Dzisiaj kilka historyjek, część z nich doskonale znanych dzieciom. Proszę ćwiczyć z dziećmi opowiadanie, odpowiadanie na pytania, zadawanie pytań do historyjek, układanie właściwej kolejności zdarzeń. Wszystko to wzbogaca i rozwija język dziecka. Zachęcam też do kolorowania czy wycinania obrazków, ćwicząc w ten sposób motorykę małą.
Konkurs platformy e-wf
Klikając w link i w wybarny film głosujemy na szkołę ZSP Chudów a szkoła może otrzymać nagrody.
Jaki tu spokój......
Takiego spokoju i ciszy 1 czerwcza na korytarzu naszej szkoły jak i na boiskach szkolnych nie było jeszcze nigdy. Nawet nasz szkolny szkielet łąpie się za głowę, zastanawiając się co to się dzieje. Przekonajcie się sami jaki tu spokój... Zerknijcie jak to wygląda, trochę głową pokręcić trzeba, żeby się dobrze przyjrzeć.
XIII Metropolitalne Świeto Rodziny - Ogłoszenie I Metropolitalnego Konkursu Literackiego
Szanowni Państwo,
pomimo trudnych czasów i wielu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa w naszym kraju, która uniemożliwia spotkania w szerszym gronie, paradoksalnie mamy więcej czasu dla siebie, naszych bliskich i rodziny. Stwarza to wiele możliwości promowania tego, co w życiu człowieka jest najważniejsze – miłości i radości czerpanej z życia rodzinnego i jego lokalnej historii.
Czy te oczy mogą …tyle wpatrywać się w ekran?
Jak się mają Wasze oczy? Te, które od kilku miesięcy pracują dużo intensywniej? Dużo więcej wpatrują się w ekran komputera, przez co dużo częściej koncentrują się na bliskich odległościach?
Oto kilka wskazówek jak pomóc naszym oczom przetrwać ten trudny czas:
🔷🔷🔷 Patrzenie w dal 🔷🔷🔷
Oderwij wzrok od ekranu i spójrz w przestrzeń, przenieś wzrok na jakiś przedmiot oddalony od Ciebie o pół metra. I popatrz na niego przez chwilę. Następnie przenieś wzrok na kolejny obiekt (może za oknem), który jest jeszcze dalej i też na chwilę zatrzymaj na nim wzrok.
MATERIAŁ DO ĆWICZEŃ LOGOPEDYCZNYCH 28.05 - 03.06
Dzisiaj trochę zabaw językowych: zagadek, historyjek, zadań na spostrzegawczość – wszystkie one doskonale rozwijają mowę.
Plan awaryjny
Plan awaryjny dla osób doświadczających przemocy domowej w czasie epidemii koronawirusa.
MATERIAŁ DO ĆWICZEŃ LOGOPEDYCZNYCH 21.05 - 27.05
Zachęcam do wspólnego czytania z dzieckiem, które dzięki dopowiadaniu słów będzie ćwiczyło prawidłową artykulację. Proszę nie zapominać o regularnych ćwiczeniach buzi i języka.
1