• Egzamin ósmoklasisty

• W dniach od 14 do 16 maja nasi uczniowie z najstarszej klasy pisali sprawdzian ósmoklasisty z wiodących przedmiotów: język polski, matematyka, język angielski. Mamy nadzieję, że ciężka praca przyniesie owocne rezultaty. Wyniki będą ogłoszone już w lipcu.

• Gminne Mistrzostwa w Pływaniu klas 1-3

• Po raz kolejny odbyły się coroczne Gminne Mistrzostwa w Pływaniu klas 1-3.  Naszą szkołę reprezentowało 29 uczniów i tu wielkie brawa dla pierwszoklsistów, że odważyli się wziać udział zawodach.

Nie wszyscy mogli zdobyć miejsca na podium choć niejednokrotnie nasi uczniowie otarli sie o podium, poniżej prezentuejmy miejsca medalowe naszych reprezentatów.

Klasa 2 Chłopcy grzbiet

III miejsce - Michał Żuchowski

Klasa 3 Dziewczyny grzbiet

II miejsce - Aleksandra Przybylska

Klasa 3 Chłopcy grzbiet

II miejsce - Tomasz Kostka

Klasa 2 Dziewczyny Kraul

III miejsce - Barbara Kajda

Klasa 3 Chłopcy klasyk

I miejsce - Tomasz Kostka

GRATULUJEMY !!!

• Odjazdowy Bibliotekarz

• Czym jest akcja Odjazdowy Bibliotekarz?

Odjazdowy Bibliotekarz to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżają przez miasto lub okolicę. Przyjemnie i aktywnie spędzają czas w gronie osób o podobnych pasjach. Odjazdowego Bibliotekarza organizują biblioteki z miast, miasteczek i wsi w każdym województwie. Impreza organizowana jest od 2010 roku.

W tym roku nasza szkoła po raz kolejny weźmie udział w tej akcji. Nasi uczniowie udadzą się do Gminnej Bilioteki w Przyszowicach - oczywiście na rowerach, Mamy nadzieję, że pogoda nam dopisze a o dobry nastrój się nie martwimy - zawsze dopisuje.

• Wyniki szkolnego kunkursu językowego "English Proverbs"

• Dziś rozdadnie nagród i dyplomów dla osób, które wzięły udział w konkursach z j.angielskiego.

Pierwszy z konkursów, dla uczniów klas 1-8, polegał na zaprezentowaniu wybranego angielskego powiedzenia w formie graficznej. W kategorii klas młodszych wygrał Paweł Szołtysek z klasy 1b, zaś w kategorii klas starszych Maja Balcerak z klasy 6.

Drugi z konkursów dla czniów klas 4-8 polegał na nauczeniu się pięćdziesięciu powiedzeń, z których znajomości później należało napisać test. Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Dorota Grzywok z klasy 8, miejsce drugie Lilia Adamek z klasy 5a, miejsce trzecie Łucja Zaborowska-Gabor z klasy 5a.

Gratulujemy!