• Sukces!

• "Do sukcesu nie ma żadnej windy. Trzeba iść po schodach" (Emil Oesch)

Niewątpliwie pracowitość i sumienność cechują uczniów, którzy w dniach od 11 do 14 marca reprezentowali naszą szkołę w konkursach przedmiotowych organizowanych przez 1 L.O. im. Karola Miarki w Mikołowie.

W konkursie językowym, w którym trzeba było wykazać się wiedzą i umiejętnościami z dwóch wybranych języków swoje talenty pokazali:

Tomasz Kajda - I miejsce - j.niemiecki

Emilia Charuk - II miejsce - j. niemiecki

Michelle Szeląg IV miejsce - j. angielski.

Serdecznie gratulujemy!

• I Miejsce w Finale Powiatowym Piłki Nożnej Dziewcząt !!!

• Po wygranym turnieju gminnym przyszedł czas na finał  Powiatu Gliwickiego. Dziewczny bez większych przeszkód pokonały drużynę dziewczyn z Kotulina a potem w finale zagrały z drużyną SP Świbie. Mimo mnóstwa sytuacji dla naszej drużyny główna część gry zakończyła się remisem 2:2 i dopiero w dogrywce pokonaliśmy rywalki 4:2.

Serdecznie Gratulujemy !!!

• II miejsce w Foxie

• Po długim czasie oczekiwania, dotarły do nas wyniki ogólnopolskiego konkursu FOX. Serdecznie gratulujemy uczennicy klasy Va - Lili Adamek. Zajęła ona w konkursie 2 miejsce (tzw. wynik bdb). Brawo!

Wszystkim pozostałym uczestnikom, którzy przygotowywali się do tego trudnego konkursu również gratulujemy. Warto wspomnieć, że nasi uczniowie w rankingu szkół powiatu zdobyli 61.06% co stanowi czwarty wynik szkół biorących udział w tym konkursie.

• Konkurs piosenki angielskiej SING! SING! SING!

• MDK w Katowicach już piąty raz zorganizowało konkurs SING! SING! SING!
            W tegorocznej edycji Zofia Różańska z klasy 5a zdecydowała się zaprezentować swój talent muzyczny i językowy i wziąć udział w eliminacjach. Do finału niestety się nie zakwalifikowała, ale już trzymamy kciuki by w kolejnej edycji się udało!

• Z wizytą na KWK Budryk Ornontowice

• Bajtel na szychcie

3 kwietnia uczniowie klas trzecich przeżyli wspaniałą przygodę. W ramach obchodów trzydziestolecia wydobycia KWK „Budryk” dzieci z naszej szkoły wyruszyły na wycieczkę po kopalni. Zwiedzanie zaczęły dzieci od zapoznania się z zasadami bezpieczeństwa, które są tak istotne podczas zwiedzania zakładu pracy. Następnie ubrani w kaski oraz kamizelki odblaskowe dzieci zaczęły od nietypowych odwiedzin, a mianowicie zobaczyli jedynych stałych mieszkańców kopalni – a mianowicie koty. Wszyscy byli bardzo zaskoczeni, że na kopalni koty mają specjalne względy oraz posiadają fantastyczne kocie domki. Następnie dzieci poczuły się jak na prawdziwej szychcie. Zaczęły zwiedzanie od łaźni, potem udały się do sortowni. Najciekawszym miejscem okazał się szyb. Nie wszyscy mają tam wstęp. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, w jaki szybki sposób porusza się kopalniane koło i zobaczyć na własne oczy pracę sterownika. Trzecioklasiści mieli również okazję uczestniczyć w spreparowanej akcji ratowniczej – pomogli ratownikom uratować poszkodowanego spod kół pociągu. Na koniec dzieci zabawiły się w poszukiwaczy skarbów – miały za zadanie w stercie węgla znaleźć różne niespodzianki – zabawki, słodycze oraz maskotki. Oczywiście, wygląd uczniów po zakończonym zadaniu okazał się wspaniały – czarne twarze i ręce. Na koniec wizyty na kopalni odwiedziliśmy dyrektora kopani, który obdarzył każdego uczestnika wycieczki upominkiem. Pożegnaliśmy się z kopalnią pełni wrażeń i powróciliśmy do szkoły.

• 30-lecie KWK Budryk – uroczystości w Krakowie

• W tym roku Kopalnia Węgla Kamiennego Budryk w Ornontowicach obchodzi Jubileusz 30-lecia wydobycia. Z racji tego, że nasza szkoła nosi imię Witolda Budryka, zostaliśmy zaproszeni do wzięcia udziału w tych uroczystościach. 8 marca w auli Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w dostojnym gronie przedstawicieli AGH, JSW oraz KWK Budryk uczniowie klas V i VI brali udział w uroczystej gali jubileuszowej. Wdzięczni za zaproszenie i wyróżnienie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia. Poniżej znajduje się link ze zdjęciami z uroczystości. link: https://drive.google.com/drive/folders/1LaGpAfEU_AUrQvGXgZB4arGzjtQYuW52?usp=drive_link

Autor zdjęć Zbigniew Sulima - fotograf AGH