• XI Gminny Konkurs Historyczny w Paniówkach

• 23 stycznia odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Historycznego. Bohaterami w tym roku byli: Anders, Maczek, Sosabowski. Zadaniem uczniów było zapoznanie się z biografią tych wspaniałych żołnierzy. Reprezentanci naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze, chociaż nie zdobyliśmy podium. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i szykujemy się już na przyszły rok.

• ŁYŻWY !!!

• Klasy 3, 7 i 8 w miniony poniedziałek w ramach zajęć wychowania fizycznego udały się do Rudy Śląskiej na lodowisko Burloch. Niektórzy doskonalili technikę jazdy a pozostali stawiali piersze kroki na lodzie. Wszyczy cali i zadowolenie wrócili z uśmiechem na twarzy i pytaniem kiedy znowu ???

• ZIMOWA INTEGRACJA KLAS 5

• Zima znów do nas wróciła a my prezentujemy jeszcze zabawy na śniegu klas 5 w ramach lekcji wfu. Uczniowie klas 5a i 5b podczas lekcji oprócz tradycyjnej bitwy na śnieżki musieli m.in. rzucić śnieżką na odległość ulepić klasowego bałwana zapraszamy do fotorelacji.

• Uroczystość wręczenia Krajowych Certyfikatów Szkoła Promujące Zdrowie

• Podczas uroczystej gali w dniu 15 grudnia 2023 r. przedstawiciele z 19 przedszkoli i 20 szkół – odebrali Krajowe Certyfikaty Przedszkole Promujące Zdrowie i Szkoła Promująca Zdrowie.

To zaszczytne wyróżnienie otrzymała również i nasza szkoła.

Przyznanie Krajowego Certyfikatu jest potwierdzeniem, że przedszkole i szkoła pracują zgodnie z modelem przedszkola promującego zdrowie/szkoły promującej zdrowie oraz wyrazem uznania dotychczasowych osiągnięć, będących wynikiem wieloletniej, długofalowej i systematycznej pracy.

Uroczystość otworzył Tomasz Madej, p.o Dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji. W swoim wystąpieniu przywitał uczestników i zaproszonych gości:

• Katarzynę Lubnauer – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji;
            • Wawrzyńca Rocha Kowalskiego – zastępcę Dyrektora w Departamencie Wychowania i Edukacji Włączającej MEiN;
            • Barbarę Woynarowską – Przewodniczącą Centralnej Kapituły Krajowego Certyfikatu „Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie”;
            • Sławomira Żebrowskiego – Dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu;
            • dyrektorów przedszkoli i szkół oraz wojewódzkich, rejonowych, przedszkolnych i szkolnych koordynatorów Programu Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie.

Wiceminister edukacji Katarzyna Lubnauer pogratulowała laureatom otrzymania wyróżnienia. Zwróciła również uwagę, że zdrowe nawyki, które można wykształcić u dzieci oraz działania w zakresie promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej są bardzo istotne dla rozwoju zdrowego społeczeństwa.

Profesor Barbara Woynarowska podziękowała wszystkim za realizację programu Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie. Podkreśliła, że jest to najdłużej działający program w Polsce  ­̶  już 32 lata.

Krajowy Koordynator programu Valentina Todorovska-Sokołowska pogratulowała placówkom za ich pracę na rzecz zdrowia i dobrego samopoczucia wszystkich członków społeczności przedszkolnej i szkolnej.

Wicedyrektor ORE Marzenna Habib odczytała listę placówek, którym Krajowe Certyfikaty wręczali Wawrzyniec Roch Kowalski  ̶  Zastępca Dyrektora w Departamencie Wychowania i Edukacji Włączającej  MEiN oraz Tomasz Madej – p.o Dyrektor ORE