• Finał Szlachetnej Paczki

• Szanowni Rodzice, Darczyńcy, którzy wsparliście nas w przygotowaniu paczki. Dziękujemy Wam bardzo serdecznie, za to że udało nam się wspólnymi siłami sprawić radość kolejnej rodzinie. Wszystkie przyniesione rzeczy zostały spakowane do 26 kartoników/ toreb i zawiezione do Punktu w Czerwionce Leszczynach. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy obdarowanym wielką radość.

• Akcja „Dzieci Dzieciom”

•             Co roku Fundacja Gram, Kibicuję, Pomagam organizuje akcję „Dzieci Dzieciom”, której celem jest zebranie rzeczy dla dzieci w różnym przedziale wiekowym, które w tym świątecznym, magicznym czasie będą przebywać na oddziałach Onkologii, Chirurgii i Pediatrii na terenie naszego województwa.

Dzięki wsparciu naszych uczniów, przedszkolaków i ich rodziców zebraliśmy sporo darów w ramach tej akcji. Wszystkie zebrane rzeczy zostały przekazane na ręce Pani Magdaleny Bagińskiej, która reprezentuje Fundację.

Serdecznie Dziękujemy Wszystkim osobom, które włączyły się do akcji.

Relację z przygotowania paczek dla dzieci można zobaczyć na Facebook’u Fundacji.

• Kolejkowo

• 4 grudnia uczniowie klas 1a oraz 2b odwiedzili Kolejkowo. Ten prawdziwy zminiaturyzowany świat wszystkich zachwycił. Były tam jeżdzące pociągi, tramwaje, samochody, latający samolot a nawet czarownica na miotle. Wszystkie makiety wzbudziły ogromne zainteresowanie dzieci, które podziwiały wiernie oddane szczegóły. Uczniowie poznali ciekawe miejsca Górnego Śląska. Największy jednak zachwyt wzbudziło miasteczko z pierników. Po zwiedzaniu Kolejkowa uczniowie wzięli udział w warsztatach, gdzie składali modele pociągów i domków. Na zakończenie były zabawy ruchowe na placu zabaw oraz możliwość zakupienia pamiątek.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• W tym roku Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia obchodziliśmy nieco później bo 17 listopada. Uczniowie mogli spróbować swoich sił i sprawdzić umiejętność radzenia sobie z tabliczką mnożenia. Oczywiście ćwiczenia były odpowiednio dopasowane do grupy wiekowej. Humory w tym dniu dopisywały a to najważniejsze.