• Nocny Bieg na Orientacje - Europejski Dzień Sportu Szkolnego

• Nocny Bieg na Orientację. W ramach Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego uczniowie naszej szkoły w grupach 2-3 osobowych udali się do pobliskiego zamku w Chudowie. Po zarejestrowaniu w biurze zawodów otrzymali mapę z ukrytymi 5 punktami. Punkty należało odszukać i wykonać zadanie np. rozwiązać rebus, wymienić sporty w których używa się rękawic. Cały bieg odbywał się pod osłonną nocy dzieci rywalizowały na zamkniętym terenie wyposażone w latarki, czołówki i odblaski. W zabezpieczeniu imprezy pomagali rodzice za co serdecznie dziękujemy. Wyniki i nagrody niebawem !!!

• Soszów 799 m. n. p. m.

• Po poniedziałkowej wyprawie w góry klas młodszych przyszedł czas na klasy starsze. Po raz pierwszy wybraliśmy się do Wisły Jawornik żeby powędrować na górskim szlaku. Na szczyt ruszyliśmy niebieskim szalkiem i po niespełna trzech kilometrach byliśmy już w klimatycznym schronisku. Po godzinnej przerwie padła decyzja o powrocie innym szlakiem. Po paru pamiątkowych zdjęciach ruszliśmy wędrując wzdłuż granicy panstwa aby po kolejnych trzech kilometrach dotrzeć do autokaru. Uczniowie bez większych problemów dali radę a niektórzy dodatkowo zebrali pokaźne ilości grzybów. Gratulujemy wszystkim !!!

• Przełęcz Karkoszczonka (729 m n.p.m.)

• Wycieczka klas I-IV na przełęcz Karkoszczonka była niezapomnianym przeżyciem. Słoneczna pogoda sprawiła, że wszyscy byliśmy pełni energii i entuzjazmu. Dzieci miały uśmiechy na twarzach od samego rana, a dobre humory towarzyszyły nam przez cały dzień.

Mogliśmy podziwiać piękne widoki, otaczające nas góry i lasy. Na przełęczy Karkoszczonka, gdzie dotarliśmy, czekała na nas nagroda w postaci pięknego widoku. Chata Wuja Toma to było idealne miejsce na odpoczynek, zjedzenie przekąsek i robienie pamiątkowych zdjęć.

Cała wycieczka była doskonałą okazją do integracji i budowania więzi między uczniami. Dzieci świetnie się bawiły, dzieląc się opowieściami i dowcipami. Na pewno ta wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci jako dzień pełen radości, uśmiechów i dobrej zabawy

• Narodowe Czytanie - "Nad Niemnem"

• Tegoroczną lekturą podczas dwunastej odsłony Narodowego Czytania była powieść „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej – wybitnej pisarki epoki pozytywizmu. W swojej twórczości poruszała tematy dotyczące problematyki społecznej, narodowościowej, kobiecej, także feministycznej. Pisała powieści, w których przedstawiała bogaty obraz życia społecznego epoki, ówczesnych idei, wierzeń, rozterek i klęsk. „Nad Niemnem” to najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej. Powstawała w latach 1886–1887, a w formie książkowej ukazała się w 1888 roku. Ze względu na barwne opisy, wyrazistych bohaterów i odwołania historyczne dzieło porównywano do Mickiewiczowskiego „Pana Tadeusza”.

W naszej szkole uczniowie m ieli możliwość wysłuchania wielu fragmentu dotyczącego legendy o Janie i Cecyli.  Dziękujemy uczniom, którzy zaprezentowali swoje umiejętności głośnego czytania.

• Rok szkolny 2023/2024 oficjalnie rozpoczęty.

• Dziś, 4 września 2023 roku, mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2023/2024. To był wyjątkowy dzień pełen emocji i radości, zwłaszcza dla naszych pierwszoklasistów, którzy oficjalnie rozpoczęli swoją przygodę z nauką.

O godzinie 9:00 z nauczycielami spotkali się uczniowie klas II- VIII na sali gimnastycznej gdzie wysłuchali krótkiego programu artystyczngo. Dyrekcja szkoły serdecznie przywitała wszystkich obecnych i złożyła życzenia sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym.

Najważniejszym momentem tego dnia było pasowanie na ucznia naszych pierwszoklasistów, którzy wraz z zaproszonymi gośćmi pojawili się na sali gimnastycznej o godzinie 10.00. Podczas tej wzruszającej ceremonii, każde dziecko otrzymało specjalny odznakę ucznia i złożyło przysięgę, że będzie się starać być dobrym uczniem, szanować swoich nauczycieli i kolegów, oraz dbać o swoją edukację. To symboliczne wydarzenie zostało przyjęte z ogromnym entuzjazmem zarówno przez uczniów, jak i ich rodziców.

Po pasowaniu na ucznia wszyscy udali się do klas, gdzie nauczyciele już czekali, aby przekać pierwsze najważniejsze informacje. Dzieci były pełne zapału i gotowe do nauki, niech tak zostanie do końca czerwca.

W imieniu całej szkolnej społeczności życzymy wszystkim uczniom udanego i owocnego roku szkolnego 2023/2024. Niech będzie to czas pełen nauki, przygód i nowych znajomości.

• Szkoły pełne Talentów !!!

• Chcieliśmy ogósić, że przystąpiliśmy do programu partnerskiego z Lidl!

Współpraca z Lidl to nie tylko możliwość zakupu produktów wysokiej jakości w przystępnych cenach, ale także szansa na wsparcie naszej szkoły i naszych uczniów. Od teraz możecie aktywnie uczestniczyć w zbieraniu "Talenciaków " przy każdych zakupach w Lidlu. Talenciaki to specjalne karty, które otrzymacie za każde wydane minimum 50zł w sklepie Lidl. Następnie, te karty możecie przekazać nam do naszej szkoły.

W szkole przygotowaliśmy specjalne skrzynki na talenciaki, które znajdziecie w naszej świetlicy, na korytarzu  przy wejściu głównym a także w przedszkolu. Każdy Talenciak to szansa na zdobycie niezbędnego sprzętu, materiałów edukacyjnych  dla naszych uczniów. Wasza aktywność i wsparcie są nieocenione.

Dlatego już teraz zachęcamy Was do udziału w programie i zbierania Talenciaków podczas swoich zakupów w Lidlu. Razem możemy uczynić naszą szkołę jeszcze lepszym miejscem do nauki i rozwoju naszych dzieci.

Dziękujemy za Waszą aktywność i wsparcie oraz nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak ta współpraca przyczyni się do rozwoju naszych talentów w szkole!