• Backwettbewerb - alle Lieben Omas Kuchen.

•

Z przyjemnością informujemy, że uczęń klasy IVb Beniamin został finalistą II etapu III Wojewódzkiego Konkursu Kulinarno Językowego "Backwettbewerb - alle Lieben Omas Kuchen Winter und Weichnachten in unserer Küche". Chcemy przypomnieć, że dla Beniamina to już drugi sukces w tym konkursie.

Więcej informacji i foto relacja dostęna na FB PSNJN- Oddzaiał Katowice.

• Noc Biologów

• 13 stycznia o godz. 15.00 grupa pasjonatów wraz z nauczycielami wyruszyła do Katowic na Noc Biologów. Tegorocznym hasłem przewodnim była Woda - źródło życia - teraźniejszość i przyszłość. Uczniowie badali ph wody, wzięli udział w konkursie Ekologuś oraz podwodnym tunelu strachu. Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z dietetykiem, która zwróciła uwagę na ilość cukru w produktach oraz przypomniała jak czytać etykiety na produktach. Można było sprawdzić swój organizm na zawartość wody czy tkanki mięśniowej. Cała grupa wysłuchała również bardzo ciekawego wykładu dotyczącego wciąż głośnego tematu  katastrofy ekologicznej na Odrze. Jednak hitem tegorocznej akcji było spotkanie oko w oko z gadami a konkretnie z wężem. Niewielu śmiałków zdecydowało się na przytulenie węża ale byli i tacy, którym trudno się było z nim rozstać. Wszyscy zgodnie uznali, że taki wyjazd to świetny pomysł na rozpoczęcie tegorocznych ferii. Fotorelacja poniżej.

• Konkurs z angielskiego Forget me not

• Pod koniec listopada uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie z j. angielskiego Forget me not. Dzieci były podzielone wg kategorii wiekowych i każda klasa miała zapoznać się z wybranymi utworami opowiadań,sentecji i piosenek oczywiście po angielsku. I na podstawie  znajomości tych przypisanych utworów napisali test. Wyniki powyżej 50 % i tym samym dyplomy uznania otrzymali  Emilia Charuk, Michelle Szeląg, Igor Wolnic, Zuzanna Goły, Kamil Nieradka, Anna Laskowska oraz Stefania Szczepanik. Dla reszty uczestników również był dyplomy.

• Gdyby nie gwiazda z Betlejem....

• Po długiej, bo aż dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, gościliśmy dziś uczniów wraz z nauczycielami z  Zespołu Szkół nr 1 Specjalnych w Mikołowie.

Jak zawsze z ogromną przyjemnością oglądaliśmy przygotowane przedstawienie Jasełkowe. Wielkie zaangażowanie a jednocześnie uśmiechy  mogliśmy podziwiać na twarzach młodych aktorów i wokalistów. Po wspólnym kolędowaniu rozpoczęła się zabawa. Goście wraz z klasą 5 chętnie wzięli udział we wspólnych muzycznych zabawach. Było dużo śmiechu, śpiewania i tańców. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Liczymy bardzo na to, że za rok odwiedzą nas ponownie.

• Spotkanie z dr Tomaszem Rożkiem

• 19 grudnia uczniowie klasy 7 uczestniczyli w spotkaniu z dr Tomaszem Rożkiem, które odbyło się w ZSP w Gierałtowicach. Dr Tomasz Rożek jest dziennikarzem naukowym, fizykiem, autorem między innymi wielu pozycji książkowych dla dzieci. Opowiadał o swojej edukacji, o swoich pasjach, wspominał jak spędzał wolny czas, kiedy był jeszcze  w szkole  podstawowej. Podkreślał, że znacząca część jego życia to seria fortunnych zdarzeń. W przystępny dla młodych ludzi prezentował receptę  na sukces  w życiu. 45 min to zdecydowanie za mało, by w pełni usatysfakcjonować ciekawość obecnych uczniów. Spotkanie z pewnością przedłużyłoby się, gdyby nie pora...... na kolejną lekcję.

• WYNIKI SZKOLNYCH ZAWODÓW PŁYWACKICH

• Tuż przed świętami podczas apelu p. dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia oraz wręczyła nagrody za udział w konkursach na najładniejszy kalendarz adwentowy, pejzaż jesienny oraz zawodach sportowych.

Uczniowie odebrali medale dla najlepszysch pływaków. W klasie pierwszej każdy kto uczestniczył w zawodach otrzymał medal za udział.

Poniżej przedstawiamy wyniki:

Klasa I - 12.5m