• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 4 września 2023r. na sali gimnastycznej wg harmonogramu:

            • godz. 9.00 - uczniowie klas II - VIII;
            • godz. 10.00 - uczniowie klas I wraz z rodzicami;

            Msza Św. w intencji uczniów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Chudowie ich rodziców oraz nauczycieli i pracowników szkoły odbędzie się 4 września 2023r. o godz. 16.00.

          • Gramy w ręczną zapisy

          • Zapraszamy do zapisu uczniów klas 1-3. Zajęcia są bezpłatne i odbywać się będą 3 razy w tygodniu. Terminy zajęć już niebawem. Zgody można pobrać w szkole lub zostały przesłane librusem.
          • Drugie spotkanie Młodzieżowej Rady Gminy

          • Już drugi raz odbyło się  spotkanie pomiędzy wójtem Leszkiem Żogałą a przedstawicielami uczniów szkół podstawowych z terenu gminy. Głównym tematem dyskusji była kwestia nadania tytułu Młodzieżowego Radnego oraz omówienie funkcjonowania Rady Gminy w kontekście młodzieżowego zaangażowania.

            Na początku spotkania wójt wyraził zadowolenie z zaangażowania młodzieży w życie lokalnej społeczności oraz podkreślił, jak istotna jest ich perspektywa w podejmowaniu decyzji dotyczących gminy. Omówił ideę nadania tytułu Młodzieżowego Radnego, który umożliwi uczniom szkół podstawowych uczestniczenie w pracach Rady Gminy jako obserwatorzy oraz skonsultowanie swoich pomysłów i opinii z jej członkami. Celem tej rady byłoby reprezentowanie interesów uczniów, zgłaszanie inicjatyw i pomysłów, a także współpraca z Radą Gminy, aby wprowadzić perspektywę młodzieżową do lokalnych decyzji.

            Wójt przedstawił zasady funkcjonowania Rady Gminy oraz podkreślił, że opinie i propozycje Młodzieżowej Rady Uczniowskiej mogą stanowić cenną część konsultacji przy planowaniu projektów, imprez i działań na terenie gminy. Wyjaśnił, że taka forma partycypacji pozwoli na rozwijanie umiejętności liderowania, komunikacji i współpracy wśród młodych mieszkańców.

            Na zakończenie spotkania, wójt podkreślił znaczenie aktywnego uczestnictwa młodzieży w procesach decyzyjnych i zapewnił, że propozycje zostaną poddane dalszym konsultacjom oraz analizie. Spotkanie zakończyło się optymistycznym duchem, akcentującym znaczenie demokratycznego zaangażowania młodych ludzi w budowę lokalnej społeczności.

            Pani sekretarz Katarzyna Łabarzewska obecna również podczas spotkania wystosowała do obecnych prośbę, aby młodzi radni w swoich jednostkach ogłosili konkurs na imię dla maskotki, która w przyszłości będzie reprezentowała naszą gminę a którą jest mały jeżyk.

          • "Alle lieben Omas Kuchen" finał konkursu z naszym udziałem.

          • Wspaniałe wydarzenie miało miejsce 6 czerwca w Katowicach, gdzie odbył się finał konkursu "Alle Lieben Omas Kuchen" zorganizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Uczestnicy tego konkursu, mieli nie tylko okazję zaprezentowania swoich umiejętności kulinarnej twórczości, ale również spróbować swoich sił w języku niemieckim.

            W finale uczestnicy musieli nie tylko przygotować wypieki, które wcześniej robili w domu pod okiem swoich rodziców i dziadków, ale również stworzyć słowniczki związane z tą tematyką. To właśnie w tych słowniczkach kryły się tajemnice receptur, terminów kulinarnych i opisów procesu pieczenia, które uczestnicy starali się przetłumaczyć na język niemiecki.

            Wszystkim uczestnikom trudno było ukryć swoje podekscytowanie, a napięcie wśród finalistów osiągnęło zenit. Z naszej szkoły, do finału dostali się dwaj uczniowie z klasy IVb – Beniamin Nocoń i IVa Leon Śmiłowski. 

            Wszystkie przepisy oraz słowniczki, które uczniowie przygotowali, były napisane w języku niemieckim, co dodatkowo podkreślało ich zaangażowanie i umiejętności językowe. To doskonały przykład integracji nauki języka z pasją do gotowania.

            Podsumowując, finał konkursu "Alle Lieben Omas Kuchen" nie tylko pokazał, jak ważne jest dziedzictwo kulinarne, ale również jak język może być nieodzownym narzędziem do wyrażania pasji i twórczości. Gratulujemy Beniaminowi i Leonowi za ich wspaniałe osiągnięcia i reprezentowanie naszej szkoły na tak prestiżowej arenie konkursowej!

               

          • Udział w konkursach organizowanych przez ZSP w Ornontowicach

          • W dniu 25 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach odbyły się dwa ważne wydarzenia dla ósmoklasistów z rejonu. Pierwszym z nich był Rejonowy Konkurs Kulinarny pod hasłem "Pomysł na naleśnika". Wzięli w nim udział uczniowie z różnych szkół podstawowych, mający szansę zaprezentować swoje umiejętności kulinarno-kreatywne.

            Konkurs polegał na przygotowaniu oryginalnego przepisu na naleśniki oraz ich przygotowanie w czasie rzeczywistym. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko umiejętnościami kulinarystycznymi, ale także pomysłowością w tworzeniu nowych smaków i zestawień. Jury oceniało estetykę podania, smak potrawy oraz zastosowanie nietypowych składników. Wydarzenie przyciągnęło dużą liczbę uczestników, a prezentacje dały świadectwo ogromnej pasji i zaangażowania młodych kucharzy. Głównym jurorem była finalistka słynnego programu Hell's Kitchen pani Agnieszka Jaśińska.

            Drugim wydarzeniem tego dnia było Konkurs Wiedzy Ekonomicznej. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się z pytaniami z zakresu ekonomii, finansów osobistych, prowadzenia biznesu i ogólnych zasad funkcjonowania rynku. Konkurs miał na celu nie tylko sprawdzenie wiedzy uczestników, ale także zachęcenie ich do zainteresowania się tematami związanymi z gospodarką i biznesem.

          • Wycieczka Klasy 8 do Oświęcimia: nauka i refleksja

          •  

            Dnia 21 kwietnia klasa ósma miała wyjątkową okazję do podjęcia podróży edukacyjnej do Oświęcimia. Wycieczka miała na celu zgłębienie historii i refleksji nad tragicznymi wydarzeniami Holocaustu oraz odwiedzenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła uczniom podczas tej ważnej i emocjonalnie wyłaniającej się podróży.

            Uczestnicy mieli okazję zobaczyć zachowane baraki, wieże strażnicze oraz pozostałości infrastruktury, które stanowiły świadectwo przerażających warunków, w jakich więźniowie musieli żyć.

            Wizyta w muzeum Auschwitz-Birkenau dostarczyła uczniom mocnych wrażeń i skłoniła ich do głębokich przemyśleń. Widok tkanin, bagaży i osobistych przedmiotów odebranych więźniom dodatkowo wzmocnił w nich rozważania nad ludzkim cierpieniem oraz znaczeniem pamięci historycznej.

            Na terenie Birkenau uczniowie zobaczyli charakterystyczną rampę, na której dokonywano selekcji więźniów na tych nadających się do pracy i tych, którzy mieli być bezpośrednio skierowani do komór gazowych. To zaskakujące i trudne do pojęcia przeżycie dodatkowo wzmocniło uczniów w ich determinacji, by nigdy nie zapominać o okrucieństwach, do jakich może prowadzić nienawiść i nietolerancja.

            Wrażenia i doświadczenia zdobyte podczas tej podróży na pewno zostaną w ich umysłach na zawsze, przypominając o konieczności troski o pokój, zrozumienie i szacunek wobec innych ludzi.

      • Kontakty

        • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Chudowie
        • 32 30 11530 tel/fax 323011531
        • ul. Szkolna 52 44-177 Chudów Poland
        • Administrator strony Danuta Bonik
    • Galeria zdjęć

        brak danych