• Koncert smyczkowy

• W czwartek 23 marca naszą szkołę odwiedził duet smyczkowy. Uczniowie wysłuchali koncertu przeplatanego historiami powstawania znanych melodii z różnych stron świata a w szczególności z krajów Unii Europejskiej. Koncert dał wiele radości słuchaczom a udział w nim sfinansowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Chudowie. Dziękujemy !!!

• I Dzień Wiosny - zdrowo i kolorowo

• 21 marca nasi uczniowie powitali długo wyczekiwaną wiosnę. Było sporo atrakcji i konkursów. Rozegrano kolejnego MasterSzefa - tym razem drużyny klasowe przygotowywały zdrowe i wiosenne przekąski. Inne zespoły tworzyły plakaty o tematyce zdrowego odżywiania, pn: 'Zdrowie na talerzu'. Zaprojektowano również ekologiczny strój dla Pani Wiosny. Klasy młodsze w tym dniu przygotowywały kanapki, sałatki owocowe i warzywne oraz przebierali się za swój ulubuiony owoc czy warzywo. Wszystko po to aby rozpocząć wiosnę w zdrowym stylu.  Uczniowie wiedzą, co to znaczy zdrowo się odżywiać i jakie najlepiej wybierać produkty aby ich dieta była zbilansowana i pełna witamin.

• Pho3nix Kids - konkurs kroków.

•

WitamZapraszamy wszystkich aktywnych uczniów ZSP Chudów do kolejnego wiosennego wyzwania z Pho3nix Kids- zbieramy kroki.  Od dziś przez 8 dni walczymy o jak najlepsze miejsce w klasyfikacji szkół i zdobywamy sportowe opaski. Nie czekajcie rejestrujcie się i w drogę Zabierzcie ze sobą rodziców, babcie, dziadka , a może swojego pupila. Ruch to zdrowie - pamiętajcie.Do zobaczenia na trasie.Opis jak dołączyć w załączniku oraz na stronie szkoły lub stronie www:

• Konkurs Fox z angielskiego

• 28 marca, jak co roku w naszej szkole, odbył się konkurs Fox z angielskiego. 20 zgłoszonych uczniów podeszło do rozwiązania arkusza. Uczestnicy byli podzieleni ze względu na kategorię wiekową: Kittens, Ducks and Bunnies. Pytania dotyczyły zagadnień gramatycznych, słownictwa a także lektury. Zadania z obowiązkowej lekturki mają na celu pokazać, że język stanowi całość, a jego poszczególne komponenty "spotykają się" w literaturze, w tym przypadku w beletrystyce na poziomie odpowiadającym danej kategorii wiekowej. Ze względu na swoją zawartość i urozmaicony charakter - co jest odbiciem złożoności językowej oraz naturalnej nieprzewidywalności sytuacji językowych - zadania stanowią wyzwanie oraz pobudzają dociekliwość.

• Przygotowanie do strzelectwa na lekcji EDB.

• Zgodnie z nową podstawą programową zajęć edukacji dla bezpieczeństwa, jednym z zagadnień jest przygotowanie strzeleckie. Dziś ten temat był realizowany przy gościnnym udziale chorążego rezerwy Krzysztofa Zielińskiego, instruktora spadochronowy wojsk powietrzno desantowych. Uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie obchodzić się z bronią na strzelnicy, jakie są rodzaje broni, z czego składa się broń i nabój, jak prawidłowo wycelować. Mogli zobaczyć i dotknąć atrap pistoletu oraz karabinu. Za bardzo ciekawą i interesującą lekcje serdecznie dziękujemy.

• Tydzień Matematyczny

• Kolejne zmagania matematyczne za nami. W tym roku w ramach Tygodnia Matematycznego uczniowie starali się zapamiętać jak największą ilość kolejnych cyfr liczb pi. Najwięcej bo aż 139 zapamiętała Karmen Perfecka z klasy 8. Uczniowie klas młodszych przygotowywali plakaty z ulubioną liczbą (I miejsce uzyskał Leon Śmiłowski z klasy 4a). Wyłoniliśmy również Mistrza Sudoku, którym została Ania Rajca z klasy 8 oraz Mistrza układania kostki Rubika - tutaj drugi rok z rzędu bezkonkurencyjny okazał się Franek Długosz z klasy 5. Przeprowadzono również międzynarodowy konkurs 'Kangur Matematyczny', w którym wzięło udział 34 uczniów. Na wyniki tego konkursu musimy jednak poczekać.

Serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za udział. Zapraszamy w przyszłym roku.

• Dzień Św. Patryka

• 17 marca obchodzimy dzien patrona Irlandii- Św. Patryka. Uczniowie przyszli ubrani na zielono i były dla nich przygotowane słodkie upominki- złote monety. Były różne gry i zabawy na lekcjach; uczniowie oglądali filmy edukacyjne o życiu Św. Patryka, rozwiązywali quzy i zagadki interaktywne, przygotowywali koniczynki z życzeniami, które następnie trafaiały do specjalnego pudełka i w końcu zostały rozdane adresatom: kolegom i koleżankom, nauczycielom i Pani Dyrektor, Brali udział też w sesji zdjęciowej z różnymi zabawnymi rekwizytami związanymi z tym dniem.

• Gminny Turniej Piłki Ręcznej

• Po dwuletniej przerwie spowodowanej koronawirusem odbył się turniej piłki ręcznej dziewczyn i chłopców. Rozgrywki dziewczyn reprezentowały szkoły z Przyszowic, Gieratłtowic i Chudowa, natomist rozgrywki chłopców szkoły z Przyszowic, Gierałtowic, Paniówek i Chudowa. Dziękujemy za udział i grę fair-play oraz zapraszamy za rok !!!

Wyniki:

Dziewczyny:

I - miejsce ZSP Gierałtowice

II - miejsce ZSP Chudów

III - miejsce ZSP Przyszowice

• Turniej Powiatowy Koszykówki Dziewczyn

• Po rozgrywkach gminnych i wyłonieniu najlepszej drużyny dziewczęcej nadszedł czas  rywalizację powiatową. Turniej powiatowy odbył się na nowej hali MOSiR w Knurówie. Do turnieju stanęły drużyna z Knurowa, Żernicy i z Chudowa. Mimo walki do końca tym razem musieliśmy uznać wyższość innych drużyn. Mimo wszystko należy wspomnieć, że reprezentacja z Chudowa zajęła trzecie miejsce w całym powiecie gliwickim. Gratulujemy !!!

• Mistrz Poziomu Podstawowego z j. angielskiego

• 9 marca w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 7 w Knurowie odbył się Powiatowy konkurs języka angielskiego o tytuł Mistrza Poziomu Podstawowego. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy ósmej: Alicja Kowol i Stefania Szczepanik. Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami m.in ze słuchania, gramatyki oraz z kulturoznawstwa. Alicja zdobyła drugie miejsce. Nagrodą był kurs języka angielskiego ufundowany przez Szkołę Języków Obcych Focus i Level.

Gratulujemy zdobytych wyników!