• Rowerem do szkoły

• Po raz trzeci odbyła się akcja Rowerem do Szkoły. Znów uczniowie nie zawiedli jak i rodzice którzy przyjeżdżali z młodszymi uczniami. Cieszy fakt, iż po zakończeniu akcji dzieci nadal jeżdzą do szkoły rowerem.

Nagrody dla osób które miały 100% przejazdów i drobne upominki dla pozostałych wręczał na akademii  wójt Gminy Gierałtowice - Leszek Żogała który również był pełen uznania dla uczestników.

Kolejny raz najaktywniejsza klasą była klasa 4a  zdobywając 87,7 % i 194 przejazdy.  Klasa 4 a z rąk wójta otrzymała nagrodę - wycieczkę ufundowana przez Urząd Gminy Gierałtowice.

Poniżej pozostałe wyniki:

Klasa  1a - 64,7%

Klasa 1b - 31%

Klasa 2a - 61,3%

Klasa 2b - 53,3%

Klasa 3 - 66,7%

Klasa 4a - 87,7%

Klasa 4b - 49,3%

Klasa 5 - 64,4 %

Klasa 6- 17,3 %

Klasa 7 - 37,8%

Klasa 8 - 6,1%

Suma przejazdów całej szkoły to 1338 co daje 43,7%

DZIĘKJEMY

• Dzień Dziecka

• 1 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. Z tej okazji nasi uczniowie zaprezentowali swoje talenty muzyczne, wokalne, gimnastyczne a także sportowe. Rozegrano również Turniej Szachowy, w którym wzięło udział aż 20 uczestników. Wielkim zainteresowaniem cieszył się także mecz siatkówki uczniowie kontra nauczyciele. Po zaciętym i wyrównanym pojedynku zwyciężyli nauczyciele wynikiem 3:2.

• GRAMY W RĘCZNĄ - PONOWNIE W CHUDOWIE

• Od 1 września 2023 roku rusza VII edycja programu „Gramy w Ręczną”. W okresie tym 5300 uczniów z 267 grup ze szkół podstawowych z całej Polski z klas I-III, jak również nauczyciele wychowania fizycznego, będą realizować program gier i zabaw z piłką ręczną w czasie którego oprócz rozwoju ogólnego, będą rozwijać podstawowe umiejętności związane z grą w piłkę ręczną.

Poprzez zabawy ruchowe nauczyciele będą pomagać dzieciom w zdobyciu i rozwoju takich umiejętności technicznych jak chwyt piłki, podanie, rzut do bramki oraz umiejętności poruszania się po określonej przestrzeni boiska z wykorzystaniem naturalnych form ruchu jak bieg, skok, zatrzymanie się, zmiana kierunku poruszania się, a także poznawać podstawowe przepisy gry w piłkę ręczną.

Szkołom, nauczycielom oraz uczniom życzymy sukcesów w czasie realizacji założonych celów sportowych. Jednocześnie informujemy, że poniżej znajdą Państwo listę szkół zakwalifikowanych do VII edycji Programu „Gramy w Ręczną”.

• Spotkanie z policjantem

• 9 maja w naszej szkole podczas zebrania ogólnego dla rodziców odbyło się spotkanie z p. Mateuszem Piórkowskim z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. Omówił zagrożenia jakie w dzisiejszych czasach grożą dzieciom tym najmłodszym i nieco starszym. Poruszył problem substancji psychoaktywnych, zaprezentował przedmioty codziennego użytku, których posiadanie może świadczyć o zażywaniu tychże substancji. Zwrócił również uwagę na nadmierne korzystanie przez uczniów z telefonów komórkowych,  z różnego typu serwisów społecznościowych jak również o rosnącej fali cyberprzemocy.