• PRZYWRACAMY BŁĘKIT W GMINIE GIERAŁTOWICE

• 28 listopada 2022 najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach ekologicznych. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje wiadomości dotyczące poprawnego segregowania śmieci i poszerzyli swoją wiedzę na temat dbania o jakość powietrza.

• Gminny Przegląd Pieśni i Wierszy Patriotycznych

• Szkoła Podstawowa w Chudowie już po raz kolejny zaprosiła uczniów z terenu gminy Gierałtowice do zaprezentowania pieśni i wierszy o tematyce patriotycznej. Wydarzenie to wpisuje się w uroczystości związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. W przeglądzie zaprezentowali się uczniowie z sąsiednich szkół: Gierałtowic, Przyszowic. Paniówek. Nad całością czuwali uczniowie z macierzystej szkoły w Chudowie.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele Urzędu Gminy Gierałtowice, pracownicy szkoły, rodzice oraz uczniowie.

Uczestników przeglądu przywitała pani dyrektor Stefania Michalska, która podziękowała wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i zaprezentowanie utworów patriotycznych, szczególnie gdy nasi sąsiedzi walczą o wolność swojej ojczyzny.

Podczas spotkania uczestnicy doświadczyli wspaniałych literackich i wokalnych obrazów, które mogły w sercach rysować się jako tęsknota za utraconą wolnością lub jako walka Polaków.

• Pumpkin day- Dzień dyni

• 30 października w naszej szkole było bardzo pomarańczowo i dyniowo a to wszystko z okazji Dnia Dyni.

Tego dnia zostały również ogłoszone wyniki konkursu. Pumpkin Day, w którym wzięło udział bardzo dużo uczniów. Wszystkie prace wykonano na wysokim poziomie a wybór tych naj był trudny. Otrzymaliśmy zdjęcia nie tylko gotowych prac ale również procesu ich tworzenia. Bardzo nas cieszy, że w pomoc również angażowali się rodzice.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że równie chętnie weźmiecie udział w konkursie za rok.